Skip to main content

Poliitilised vaated

Eesti poliitika väike vaade

Eesti on väike riik, mis on ühelt poolt positiivne, sest tänu sellele on meil võimalik teha riigis reforme ja otsuseid, mille positiivsed mõjud kajastuvad meie eludes kiirelt. Samas oleme riigina ülitundlikud välistele muutustele ning kriisidele, mida me väga palju ise muuta ei saa. Küll aga saame nende osas kaasa rääkida.

Pikemas plaanis on Eestis äärmiselt oluline kuidas me riigina suudame korraldada regionaalset elu väljaspool Tallinna. Olukord, kus Tallinnas elab 36% elanikest ning seal asub 43% töökohtadest on nõrk pinnas kriisidele vastu seismiseks. Seepärast olen alati muretsenud ja rääkinud regionaalsete investeeringute vajalikkusest, isegi kui neid vahel on vaja jõuga ära teha.

Ühelt poolt on kindlasti oluline investeerida inimestesse, aga ära ei saa unustada ka vajalikke regionaalseid investeeringuid infrastruktuuri, mille tulemusena tekib piirkondades võimekus luua uusi töökohti ning stimuleerida kohalikku majandust. Tugev kohalik majandus tagab tegeliku arengu. Arengu, mis hiljem aitab inimestel elada paremat elu.

Seega on minu silmis riigi roll olla regionaalselt vedaja ja abistaja just uute kohaliku tasandi investeeringute tekkimisel. Selle eest kavatsen seista ka riigikogus.

Tartu poliitika väike vaade

Tartu poliitikas olen seisnud põhiliselt selle eest, et meil oleks linnana rohkem ambitsiooni.

Kui üks erakond (reformierakond) on linnavõimu juures olnud üle kahekümne aasta, siis näitab see ühelt poolt reformierakonna head stabiilsust (valitsemisel) ja ka valijate usaldust. Teisest küljest on sellest kujunenud mingis mõttes linnaarengu pidur, kuna mugav on keerulisi teemasid mitte ette võtta. Eesti 200 tulek Tartu (aga ka Eesti) poliitikamaastikule annab õnneks juurde sõõmu värsket õhku ja lootust, et asjad hakkavad lähiajal muutuma. Hetkel on Eesti 200 volikogus suuruselt teine fraktsioon (10 liiget) ja me teeme opositsioonis head tööd.Olen kindel, et on õige aeg haarata Tartus juhtohjad ning viia meie valijate ootused ka ellu.

Millised on minu ideed ning millistel teemadel olen Tartus sõna võtnud ja seisnud, sellest saate lugeda „Artiklid/Videod“ alt. Lisaks väikese visuaalse ülevaate minu ideedest ja teemadest annavad siin ja “Artiklid/videod” lehel ka allpool olevad illustreerivad videod ja fotod.

Loe edasi siit

TARTU VÕIMALIKUD VISIOONI VIDEOD

Ajajooksul tehtud kontseptsioonid Tartu elu parandamiseks

Keskpargi kontseptsiooni video

Hooligem loodusest kesklinnas

See park peab tervikuna säilima ning jääma tartlastele ja linna külalistele roheluse nautimise ja aktiivse tegevuse paigaks. Keskpark tuleb kaasajastada!

Linnana saame areneda üksnes loodusega käsikäes. Seepärast on oluline, et Tartus säiliks suur park keset linna. Lahendused ja tegevused, mida me üheskoos keskparki loome, peavad kõnetama kõiki tartlasi ja ka meie linna külalisi. Keskpargist peab saama kõigi tartlaste vabaaja park.
Oleme kirja pannud kontseptsiooni Keskpark 2024 ja sealsed võimalikud tegevused, mida tulevikus keskpargis teha saab.

Tartu Ülejõe park 2024 kontseptsiooni video

Selle idee eesmärk on tuua kesklinna rohkem elu.

2021. aasta kaasava eelarve kontseptsioonis oleme lähtunud terviklahenduse loomisest. Selleks olemegi välja töötanud 3 IDEEGA ägeda lahenduse Ülejõe parki, kus ühiselt kaasajastame pargi, toome parki tegevuskohti, nii et kõikidel tartlastel oleks selles pargis midagi teha.

Läheneva kultuuriaasta 2024 ootuses on oluline Tartu pargid korda saada, tuua parkidesse tegevusi ning seeläbi ka inimesi. Täname toetuse eest ja loodame, et meie 3 ideed saavad teie hääle.

Linnahalli kontseptsiooni video

Multifunktsionaalne linnahall koos perekeskusega

(Arena Tartu) on see mootor, mis annab tõuke paljudeks arenguteks Tartus. Me tahame sellega tuua linna sündmusi ja raha, elanikke ja raha, turiste ja raha, ning luua tugeva nõudluse lennu- ja rongiliikluse oluliseks parandamiseks.

Maailmas unikaalne liigutatava vahelae süsteem lubab muuta kogu ehitist vastavalt erinevatele üritustele ja vaatajate arvule vaid kahe tunniga. See lahendus saaks Tartu linna turunduse võtmesõnaks, sest oleksime maailmas esimesed, kes konverentside ja suurürituste korraldajatele midagi sellist pakuvad. Kuna sündmus- ja konverentsiturism on maailmas kõrgel tasemel, pidevalt otsitakse uusi kohti ning innovatsioon kõnetab inimesi, tullakse seda lahendust Tartusse vaatama kogu maailmast.

Video: L Architects Ltd ja AMFI Arkkitehdit Oy

.

Köisraudtee kontseptsiooni video

Köisraudtee võimalik teekond ERMi juurest Tartu kesklinna ja tagasi

Eesti Rahva Muuseum Raadil ja muuseumid Tartu kesklinnas tuleb omavahel kokku siduda – meie arvates peaks seda tegema köisraudtee abil. Nii loome võimaluse külastajatel mugavalt, huvitavalt ja kiirelt liikuda Tartu muuseumide vahel, saades lühema aja jooksul osa mitmest muuseumist. Nii loome muuseumide vahel veel suurema sünergia ning aitame neil endid majandada. Nii lühendame seda paari kilomeetrit, mis Tartu kesklinna ja Raadi vahel on. Kesklinn saab nii hoopis uue mõõtme.