Ei kao. Teeme väga lihtsalt ja konkreetselt selgeks- kuidas tekkis ja mida tähendas viimastel päevadel spordirahvast marru ajanud koalitsioonilepingu punkt, kus öeldi  “Ennetame inimeste sattumist ebaõiglastesse võlaskeemidesse. Selleks loome positiivse krediidiregistri, keelustame hasartmängude, veebiennustusmängude ja kiirlaenude reklaamid ning tagame järelevalve ja võlanõustamisteenuse.”

Kas spordist on raha kadumas või on tegemist tavalise kommunikatsiooniveaga?

Mulle tundub, et tegemist on lihtlabase kommunikatsiooniveaga koalitsioonilepingus, mille põhjus peitub esmalt üpris üldsõnalises lepingus aga problem on ka üldistes teemaplokkides, kus erinevate plokkide esindajad on keskendunud selle kokkupanemisel pigem oma valdkondade probleemidele, teadmata mida teise valdkonna plokk räägib ja soovib ära teha. Olukord, kus justiitsteemade all olev sõnum räägib valdkonna kohta ühte ja spordi-kultuuriplokk on seadnud hoopis teised ootused, ei  ole kindlasti normaalne ja tekitab segadust.

Usun, et  ükski koalitsioonierakond ei soovi ja ka ei vii spordist ning kultuurist raha eemale. Loodan, et samal meelel on ka teised erakonnad.

Ehk viga on olnud koalitsioonilepingu sõnastuses ja kommunikastioonis, mis tuleb esmajärjekorras ära parandada ning vajadusel uuesti lubadused sõnastada, võimalusel ka lahendus ja tegevusplaan juurde kirjutada. Tuua selgus, mis hetkel puudub.

Kui me räägime millegi keelamisest, siis ei saa me seda teha ilma analüüsita või millised on teiste riikide kogemused sellistele keeldudele või milline on rahaline mõju toetatavatele valdkondadale jne. Ilma uue plaanita ei saa põhjapanevaid otsuseid teha ehk kuidas ka niiöelda keelatud viljad asendada.

Valimiste ajal üritasime mõttekaaslastega tõstatada debatti, kuidas kultuuri ja spordivaldkonda rohkem raha juurde tuua, mitte sealt ära viia. Eesti 200-ga  sai käidud välja ettevõtete 3% käibemaksu suunamise idee, mis võimaldkas kultuuri ja spordivaldkonnal arenema hakata.

Tänaste uudiste valguses tundub, et alles nüüd võib spordipoliitika  debatt väärilise auditooriumi saada.